Skat po necie

Polecam granie w skata on-line! - np. wchodzimy na www.kurnik.pl . Gry na kurniku są apletami Javy i jest to o tyle wygodne, że nie wymaga ściągania na dysk lokalny dodatkowych plików/zasobów. Jednak wymagane jst środowisko uruchomieniowe javy (szczegóły na dole strony).
Na ekranie głównym wybieramy "Skat" i dokonujemy rejestracji, logujemy się, ukazuje nam się:

Ekran powitalny

Po naciśnięciu "START" od razu ukazuje nam się nam pokój z wyszczególnonymi w nim stołami. Jeżeli chcemy zmienić pokój musimy rozwinąć pozycje w górnej cześci ekranu i wybrać nas interesujacy.

Ekran wyboru stołu w danym pokoju

Następnym krokiem jest wybór stółu przy którym jest wolne miejsce, naciskamy klawisz "wolne". Klikamy klawisz "usiądź" i jeżeli wszystko OK to jeszcze klawisz "start" i gramy na żywo!!!

Ekran gry


Stosowana jest punktacja turniejowa, tj.: dodatnie punkty za grę (ujemne przy przegraniu), 50 pkt. premii za wygraną grę oraz -50 pkt. za przegraną i wtedy dodatkowo po 40 pkt dla każdego z przeciwników za pokonanie solisty. Atrakcje duże.Niestety uprzywilejowani są posiadacze łącz stałych, modemowcom grożą wysokie rachunki telefoniczne.


Kiedy już minie pierwsza radość grania zainteresuj się sposobami oceny graczy na "kurniku" tj. rankingiem

W skrócie:
O sile gracza decyduje ranking (im wyższa liczba tym gracz silniejszy), zaś drabinka mówi tylko o tym, że gracz dużo ostatnio grał i wygrywał dlatego wspiął się tak wysoko (im mniejsza liczba tym wyżej na drabince - na szczycie oczywiście jest 1). Wystarczy zrobić sobie parę dni przerwy i gwałtownie spada się wtedy na drabince, bo cały czas "przeskakują" inni wygrywający. Najbardziej "tasuje" się środek tabeli. Natomiast ranking zmienia się tylko podczas wygrywania (przegrywania) partii - gdy zagram z mocniejszymi i wygram to ranking wzrośnie bardziej niż gdy wygram ze słabszymi. I odwrotnie, gdy wygram ze słabszymi to ranking poprawię nieznacznie, ale gdy słabsi mnie ograją to spadnie dość wyraźnie. Teoretycznie ranking po jednej wygranej może wzrosnąć maksymalnie o 64 pkt (przy przegranej - zmaleć o 64 pkt.)Java
Aby przeglądarka obsługiwała aplety, wymagane jest posiadanie oprogramowania o nazwie Java. Najnowszą wersję tego oprogramowania można pobrać na stronie o poniższym adresie: http://www.java.com/en/download/manual.jsp
Aby pobrać Javę, kliknij na podanej stronie "download" w wierszu zawierającym nazwę twojego systemu operacyjnego (prawdopodobnie Windows); po pobraniu pliku uruchom go, aby dokonać instalacji; po udanej instalacji zamknij i uruchom na nowo przeglądarkę internetową. W systemie Linux Mint - Java jest już zainstalowana, natomiast w Ubuntu musimy doinstalować pakiety sun-java ewentualnie pakiet: ubuntu-restricted-extras.Wersja tej strony w:

HTML only !!! » »